Kwiecień - 25 - 2012 Komentowanie nie jest możliwe

Firma Nielsen opublikowała niedawno raport  Global Trust in Advertising, z którego wynika, że największym zaufaniem darzymy osobiste opinie znajomych (92%), mniejszym – ich opinie wyrażane on-line (70%), natomiast zaufanie do reklam w wyszukiwarkach, prasie, radiu czy telewizji, a także do reklamy outdoorowej deklaruje poniżej 50% badanych.

Badania wykazują również, że teksty redakcyjne zamieszczane w mediach darzy zaufaniem tyle samo osób, co strony marek (58%) – obie te formy mają wyższe wyniki niż każda z tradycyjnej formy.

Zaufanie do reklam w serwisach społecznościowych jest na poziomie 36%, do e-maili, na które użytkownik wyraził zgodę – 50%. Na przestrzeni ostatnich trzech lat zaufanie do reklamy prasowej i telewizyjnej spadło o 14%, o 13% – do reklamy radiowej, dla opinii wyrażanych on-line pozostało na niezmienionym poziomie (70%), natomiast w niewielkim stopniu wzrosło zaufanie do rekomendacji osobistych (o 2%).

Gdy szukamy informacje o interesującym produkcie, najbardziej wiarygodnym źródłem jest dla nas opinia znajomych –  90% respondentów, opinie klientów online -75 %, strony firmowe – 59 %. Najmniej skutecznym kanałem informacji okazuje się widomości tekstowe w telefonach komórkowych ( 31%), wyświetlane reklamy w urządzeniach mobilnych ( 33%) i reklamy internetowe ( 33%).

Aby odnieść sukces wśród konkurencji, warto inwestować w e-mail marketing – badania wykazują, że aż 51 % ankietowanych (wyniki globalne) uważa tę formę komunikacji z klientem za wartościową i wiarygodną, w tym 55% ankietowanych w Europie ufa tej formie reklamy.

W badaniu prowadzonym w Internecie w trzecim kwartale 2011 r. udział wzięło 28 tys. osób z 56 krajów.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.nielsen.com

Całość raportu można pobrać tutaj

Comments are closed.